Вы здесь

ПРИВІТАННЯ

Голови Місіонерського відділу при Священному Синоді Української Православної Церкви
Високопреосвященнішого архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа
до професорів і викладачів, учителів, вихователів і батьків, учнів, вихованців та студентів,
всіх працівників системи освіти
ІЗ НАГОДИ ПОЧАТКУ НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Возлюблені в Господі браття й сестри! Пані і панове! Шановна молодь!
Сердечно вітаю вас із початком нового 2010/2011 навчального року!

Знову за шкільними партами й університетськими лавами у буденній праці творитиметься майбутнє нашої країни і цілого світу. Щоденна кропітка робота із самовдосконалення, набуття знань часом дуже важка.

Головна проблема освіти для багатьох полягає в тому, що не завжди швидко можна побачити її плоди. Іноді місяці й роки минають, поки можна відчути, що недаремно працювали вчителі та учні — тому у маловірних можуть опуститися руки. Отже, любі мої, будьте терплячі і наполегливі в опануванні знаннями, у вдосконаленні себе. Адже і землероб, засіваючи ниву, покладає надію на Бога, доглядає посіяне, смиренно чекаючи, коли благословить Господь лан.

У наполегливій праці учнів та вчителів не можна забувати про те, що в школі відбувається не лише засвоєння суми знань, але відбувається виховання, очищення від бруду та сміття Образу Божого в дитині. Саме тому неможливо говорити про справжню освіту, якщо не буде в ній справжньої моралі, яка ґрунтується на віковічних християнських цінностях. Українська Православна Церква наполегливо виступає за надання українській освіті глибокого морального підґрунтя, який наповнений історико-культурним християнським змістом.

Пам’ятаючи, що початок справжньої премудрості має походження духовно-релігійне, прошу всіх вірних молитися про духовні перетворення в українській освіті. Знаючи, що Сам Господь просив не перешкоджати дітям приходити до Нього, прошу і керівників освіти сприяти знайомству дітей, підлітків та молоді з традиційними моральними цінностями нашого народу.

Боже благословення хай повсякчас перебуває із усіма добрими трударями на ниві просвіти! Ласка Божа хай зміцнює ваші сили, подає натхнення для важливої праці з навчання, освіти та виховання!

Завжди молюся за вас, дорогі мої, і бажаю вам успіхів в цьому навчальному році та в усі дні вашого життя!

+ ФИЛИП,
Архієпископ Полтавський і Миргородський,
Голова Місіонерського відділу при Священному Синоді
Української Православної Церкви,
Ректор Полтавської Місіонерської Духовної Семінарії