Вы здесь

Вийшла в світ книга Архієпископа Филипа «Мгарський Спасо-Преображенський монастир. Огляд історії та місіонерства, життєпис видатних діячів, пов’язаних з обителлю»

В Полтаві в видавництві «АСМІ» вийшла в світ наукова праця Голови Місіонерського відділу при Священному Синоді Української Православної Церкви архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа «Мгарський Спасо-Преображенський монастир. Огляд історії та місіонерства, життєпис видатних діячів, пов’язаних з обителлю», що є його дисертацією на здобуття наукового ступеня доктора богослов’я.

В монографії на основі архівних документів та історичних досліджень викладений огляд історії та сучасності, місіонерської та просвітницької діяльності Мгарського Спасо-Преображенського монастиря Полтавської єпархії, священноархімандритом якого Владика Филип є на протязі вже багатьох років. Також подано життєписи видатних церковних діячів, просвітників та місіонерів, життєвий шлях яких тим чи іншим чином пов’язаний з древньою та уславленою обителлю. Серед них святитель Афанасій ІІІ (Пателарій), патріарх Константинопольський, що знайшов свій вічний спочинок в стінах Мгарського монастиря, святитель Іоасаф (Горленко), єпископ Білгородський, що з 1737 по 1745 ніс послух ігумена обителі та в 1744 році став її першим архімандритом, священномученик Олександр (Петровський), архієпископ Харківський, що на початку ХХ століття був настоятелем монастиря, Константинопольський патріарх Серафим ІІ (Анин), що в 1761 році залишив патріаршу кафедру та мав перебування в Мгарській обителі, де й закінчив своє земне поприще та знайшов вічний спочинок, митрополит Київський, Галицький і всієї Русі Іосиф (Нелюбович-Тукальський), чиї нетлінні останки почивали в Спасо-Преображенському соборі монастиря, митрополит Київський Ісая (Копинський) — засновник Мгарського Спасо-Преображенського Лубенського монастиря, преподобний Паісій Київський — уродженець міста Лубен, преподобномученики Мгарські — ченці монастиря, що постраждали в 1919 році під час гонінь на Святу Церкву від безбожної влади.

В книзі також подано чудову підборку фотоматеріалів.

Це видання повинно стати справжнім подарунком для студентів вищих світських учбових закладів та духовних шкіл Української Православної Церкви, викладачів, вчених, широкого кола читачів та всіх, хто цікавиться історією та старовиною.