Вы здесь

Президент України підписав Указ «Про заходи щодо відзначення 400-річчя заснування Мгарського монастиря»

Мгарський монастирУказ Президента України Віктора Януковича «Про заходи щодо відзначення 400-річчя заснування Мгарського монастиря» підписано на підтримку ініціативи предстоятеля Української православної церкви митрополита Київського і всієї України Володимира.

Згідно з Указом, Кабінету Міністрів України разом із Полтавською обласною державною адміністрацією доручено опрацювати питання щодо здійснення протягом 2014–2019 років заходів зі збереження, ремонту, реставрації та реабілітації споруд та об'єктів, розташованих на території та землях Мгарського монастиря.

У свою чергу, Міністерство культури України разом із Полтавською обласною державною адміністрацією зобов'язані організувати і провести урочисті заходи з нагоди 400-річчя заснування Мгарського монастиря.

Держкомтелерадіо має забезпечити висвітлення в засобах масової інформації заходів, присвячених 400-річчю заснування Мгарського монастиря.

Указ Президента України № 646/2013

Про заходи щодо відзначення 400-річчя заснування Мгарського монастиря

Ураховуючи історичне і духовне значення Мгарського монастиря (с. Мгар Лубенського району Полтавської області), з нагоди відзначення у 2019 році 400-річчя його заснування та з метою сприяння збереженню ансамблю пам'яток архітектури національного значення постановляю:

 1. Кабінету Міністрів України разом із Полтавською обласною державною адміністрацією опрацювати питання щодо здійснення протягом 2014-2019 років заходів зі збереження, ремонту, реставрації і реабілітації споруд та об'єктів, розташованих на території і землях Мгарського монастиря, зокрема:
  • реставрації дзвіниці монастиря, відтворення екстер'єрів, інтер'єрів та іконостаса Спасо-Преображенського собору, відновлення монастирського паркану, забезпечення благоустрою території монастиря;
  • реконструкції мережі електрозабезпечення, зокрема, для здійснення художнього освітлення ансамблю споруд монастиря;
  • будівництва корпусу бібліотеки та забезпечення ремонту господарського корпусу монастиря;
  • реставрації та впорядкування пам'ятника жертвам голодомору «Курган скорботи», а також благоустрою прилеглої до пам'ятника території.
 2. Міністерству культури України разом із Полтавською обласною державною адміністрацією організувати і провести урочисті заходи з нагоди 400-річчя заснування Мгарського монастиря.
 3. Державному комітету телебачення і радіомовлення України сприяти висвітленню в засобах масової інформації заходів, присвячених 400-річчю заснування Мгарського монастиря.

Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
22 листопада 2013 року

Нагадуємо, що Мгарський Спасо-Преображенський монастир був заснований у 1619 році самовідданим захисником Православ'я, видатним церковним діячем митрополитом Ісаєю (Копинським) на кошти княгині Раїни Вишневецької. Переказ свідчить, що місце для спорудження монастиря Раїні Вишневецькій вказали ангели.