Вы здесь

Місіонерський відділ при Священному Синоді УПЦ інформує

Місіонерський відділ при Священному Синоді УПЦЗгідно листа № 12 від 14 травня 2010 року Голови Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України, народного депутата України Володимира Марущенка на ім’я Його Блаженства, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви, Місіонерський відділ при Священному Синоді Української Православної Церкви інформує Вас про наступне:

2006 року Міністерство освіти і науки України затвердило Концептуальні засади вивчення предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах, підготовлені робочою групою за участю представників церков. Відповідно до концептуальних засад, міжцерковною робочою групою підготовлено навчальні матеріали з «Основ християнської етики» для 5—6 класів. Відповідно до наказу Міністерства від 26.01.2010 р. № 46, розпочато роботу над програмою даного курсу для 7—12 класів. На сьогодні викладання «Основ християнської етики» та «Християнської етики в українській культурі» здійснюється у близько 30 відсотках шкіл України. Лише за останній рік кількість відповідних навчальних закладів зросла майже на 10 відсотків.

Разом з тим Міністерство освіти і науки України повідомляє, що викладання християнської етики ще не знайшло широкого поширення в багатьох областях України, насамперед в Дніпропетровській, Житомирській, Запорізькій, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях.

Викладання основ християнської етики здійснюється на факультативних засадах за наявності відповідного бажання та волевиявлення батьків. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 р. № 128 та листа заступника Міністра освіти і науки від 18.08.2005 р. № 1/9—436 для запровадження такого викладання у міській місцевості необхідно 8 бажаючих учнів, а у сільській місцевості — 4 учні.

З огляду на зазначене, Місіонерський відділ при Священному Синоді Української Православної Церкви просить Вас сприяти подальшому впровадженню викладання «Основ християнської етики» та «Християнської етики в українській культурі» у загальноосвітніх навчальних закладах, зокрема шляхом активного інформування батьків — вірних Української Православної Церкви щодо їхніх прав через наявні церковні можливості.

У випадку небажання керівників навчальних закладів чи місцевих органів управління освітою щодо впровадження зазначеного навчального курсу прошу інформувати Місіонерський відділ при Священному Синоді Української Православної Церкви та Громадську раду з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.

Прес-служба Місіонерського відділу при Священному Синоді УПЦ
www.pravoslavie.poltava.ua

Журнал «Мгарский колокол»: № 93, октябрь 2010