Вы здесь

До Полтави буде принесена частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона

Великомученик Пантелеймон ЦілительЗ благословення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира 17 грудня 2012 року в Полтаву буде принесена велика християнська святиня — частка мощів великомученика і цілителя Пантелеймона і його чесна ікона.

В Полтаву святиня буде доставлена о 16 годині до Свято-Макаріївського кафедрального собору.

Святий Пантелеймон Цілитель (†305) — ранньо­християнський великомученик, за фахом був лікарем, став відомий як великий цілитель.

Святий Пантелеймон походив з язичницької родини, що проживала в Нікомидії (сьогоднішнє м. Ізміт, Туреччина) у Малій Азії. За професією був лікарем. До Христової віри його навернув і охрестив св. Єрмолай. Пантелеймон відзначався великим милосердям до вбогих, яких лікував без грошей, часто чудесним способом. Оскаржений своїми колегами-лікарями перед імператором Діоклетіаном у тому, що він проповідує Христову віру, Пантелеймон загинув мученицькою смертю 305 року.

Свята голова Пантелеймона до сих пір зберігається в руському Пантелеймоновому монастирі на Афоні. Частиці мощей святого знаходяться в багатьох містах України та Росії.