Вы здесь

Блаженніший Митрополит Володимир і віруючі зустріли Хрест апостола Андрія Первозванного

26 липня до Києва прибув Хрест апостола Андрія Первозванного. Разом зі святинею прибув Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил.

Біля Святих Воріт Києво-Печерської Лаври Хрест апостола Андрія Первозванного та Святішого Патріарха Кирила зустріли: Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, єпископат та духовенство Української Православної Церкви, багаточисельні віруючі.

Хрест було перенесено в Трапезний храм в ім'я преподобних Антонія і Феодосія Печерських, де Святіший Патріарх Кирил та Блаженніший Митрополит Володимир відслужили молебень.

Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Кирил привітав Предстоятелів і представників Помісних Церков, архієреїв і кліриків, а також усіх віруючих, що зібралися в храмі і на площі перед ним:

«Святкування 1025-річчя Хрещення Русі для нас — це не протокольне свято, як хтось говорить. Це не просто парадні урочистості, але глибоке духовне дійство, в центрі якого — молитва перед великою загальнохристиянською святинею, перед хрестом святого Первозванного апостола Андрія».

Святіший Патріарх Кирил тепло привітав Блаженнішого Митрополита Володимира, висловивши радість від зустрічі і майбутнього спільного богослужіння в сонмі Предстоятелів і представників Церков.

Потім прозвучало слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Він нагадав про святість та історичну значущість цього місця, про те, як 1025 років тому, прийнявши Хрещення, святий рівноапостольний великий князь Володимир показав великий приклад своєму народові, про те, наскільки великим було завдання зберегти спадщину святого апостола Андрія Первозванного. «Ми сьогодні згадуємо давні часи, коли давньосхідні й південні християни дали найменування Дніпру Йордан, а самому Києву — двічі Єрусалим, і дякуємо Господу за всі Його благодіяння, які Він подає нам на очищення», — сказав він.

Вклонитись Хресту апостола Андрія Первозванного можна буде цілодобово. Для поклоніння святині буде організовано спеціальний окремий підхід — з боку «нижньої» Лаври.

Проводи святині відбудуться 28 липня о 13-00.

Принесення Хреста апостола Андрія Первозванного приурочене до святкування 1025-річчя Хрещення Русі та здійснюється з благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і архієпископа Афінського і Елладського Ієроніма. Хрест зберігається в соборі міста Патри (Греція) на півострові Пелопоннес і є великою святинею всього християнського світу.

Хрест супроводжує делегація Елладської Православної Церкви, до складу якої, зокрема, входять митрополит Патрський Хризостом, митрополит Мантинійський і Кінурійський Олександр, іерокірікс Патрської митрополії архімандрит Феодосій (Цицивос), духовенство Патрської митрополії.

orthodox.org.ua