Вы здесь

Майже половина українців за останні три місяці не прочитали жодної книги

КнигиЗгідно з результатами дослідження компанії GfK Ukraine, майже половина українців не прочитали за останні три місяці жодної книги.

Соціологи з'ясували, що 51% дорослих українців прочитали щонайменше одну книгу протягом останніх трьох місяців, і лише 30% — придбали.

Головною причиною, яка заважає читанню, 38% українців вказали відсутність часу, а майже половина респондентів відзначають, що читають рідше, ніж хотіли б.

Дослідження також показало, що «вже 30% дорослих читачів мають досвід читання книжок на комп'ютері, але друкована книга все одно на першому місці».

Результати також показали, що серед книг, які купують українці, стало більше художньої та дитячої літератури і менше наукової, навчальної та довідкової літератури: у 2008 році частка художньої літератури становила 41% у порівнянні з 18% наукової, тоді як в 2013 році вона становить 52% у порівнянні з 5% наукової.

Найпопулярнішими жанрами літератури є сучасні детективи і любовні романи, твори, написані раніше 50-х років ХХ століття, сучасні пригодницько-історичні романи та прикладна література. При цьому україномовні книжки вибирають лише 25% респондентів.

Серед сучасних українських письменників, яких респонденти знають хоча б по іменах, на першому місці Ліна Костенко (знають 42%), Ірена Карпа (15%), Василь Шкляр (12%) і Марія Матіос (10%).

*   *   *

Дослідження читання книг в Україні проводилося фахівцями GfK Ukraine влітку 2013 року. В ньому взяли участь понад 1000 респондентів по всій країні.

По матеріалам «Korrespondent.net»